Bajern ubedljiv u Rimu, makazice Žirua za pobedu Čelsija

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su večeras u Rimu ekipu Lacija sa ubedljivih 4:1, dok je Čelsi u Bukureštu slavio protiv Atletiko Madrida sa 1:0, u prvim utakmicama osmine finala Lige šampiona.

Bajern je već posle prvog poluvremena rešio pitanje pobednika na ovom meču, a verovatno i u dvomeču.

Šampion Evrope je poveo u devetom minutu golom Roberta Levandovskog, posle velike greške Matea Musakija, na 2:0 povisio je Džamal Musiala u 24. minutu udarcem sa ivice kaznenog prostora, a tačku na prvo poluvreme stavio je Liroj Sane u 42. minutu.

Bajern je na samom početku drugog poluvremena, u 47. minutu, stigao do još ubedljivije prednosti pošto je posle kontranapada Frančesko Ačerbi pogodio sopstvenu mrežu, a konačan rezultat je dva minuta kasnije postavio Hoakin Korea posle solo akcije.

U drugom meču, fudbaleri Čelsija su u Bukureštu pobedili Atletiko Madrid sa 1:0.

Gostujući tim je dominirao tokom celog meča, imao je više loptu u posedu i više udaraca ka golu, a tu prednost materijalizovao je u 68. minutu kada je Olivije Žiru sjajnim „makazicama“ savladao nemoćnog Jana Oblaka.

Atletiko je meč završio bez udarca u okvir gola.