Borac slavio u Bačkoj Palanci, Novi Pazar na dnu

Fudbaleri Borca ostvarili su važnu pobedu u borbi za opstanak, jer su minimalnim rezultatom slavili na gostovanju Bačkoj u 3. kolu plej-auta Superlige.

Jedini strelac gola, kojim je Borac pobegao sa dna tabele, ali je i dalje u opasnoj zoni, bio je iskusni Bratislav Punoševac.

Umesto Borca „fener“ sada drži Novi Pazar, posle poraza u Subotici od Spartaka 2:1.

Spartak je posle prvog poluvremena imao dva gola prednosti preko Mileta Savkovića i Ognjena Mudrinskog, potom i od 58. minuta igrača manje, ali su gosti do kraja uspeli samo da ubalaže poraz.

Plej-of, večeras: Mladost – Voždovac (19), Radnički – Javor (19). Sutra: Partizan – Napredak (16), Crvena zvezda – Vojvodina (19).

Tabela: Crvena zvezda 43, Partizan 43, Vojvodina 33, Mladost 30, Napredak 26, Radnički Niš 25, Voždovac 23, Javor 22.

Plej-aut: Bačka – Borac 0:1 (Punoševac 73), Spartak – Novi Pazar 2:1 (Savković 11, Mudrinski 38 – 81). Večeras: Rad – Radnik (19), sutra: Čukarički – Metalac (19).

Tabela: Spartak 25, Čukarički 23, Radnik 19, Rad 18, Metalac 17, Bačka 17,