Briž ubedljiv protiv Porta, Bajer savladao Atletiko

Fudbaleri Klub Briža pobedili su večeras na gostovanju ekipu Porta sa 4:0, u meču drugog kola Grupe B Lige šampiona.

Igrač domaćeg tima Žoao Mario je u 15. minutu napravio prekršaj nad Feranom Hutglom u svom kaznenom prostoru.

Hutgla je zatim uzeo loptu i sa „bele tačke“ savladao golmana Dioga Koštu.

Belgijski klub do drugog gola dolazi u 47. minutu preko Kamala Sove. Loptu je pri padu ka Sovi uputio Hutgla, a ona je prošla nekoliko igrača i došla do fudbalera iz Gane.

Na novi pogodak čekalo se sve do 52. minuta, kada je centaršut u šesnaesterac uputio Bjorn Mejer, a gol postiže Andreas Skov Olsen.

Konačan rezultat postavio je Antonio Nusa u 89. minutu.

Bajer je u Leverkuzenu pobedio Atletiko Madrid sa 2:0.

Nemački klub je poveo u 84. minutu golom Roberta Andriha, nakon asistencije Džeremija Frimponga.

Frimpong je dodavanje zabeležio i tri minuta kasnije, kada se u strelce upisao Musa Dijabi.

Klub Briž je na prvom mestu Grupe B sa maksimalnim učinkom posle dva kola, Bajer na drugom mestu ima tri boda, Atletiko je treći sa istim učinkom, a bez bodova na poslednjem mestu je Porto.

U sledećem kolu Klub Briž dočekuje Atletiko Madrid, a Porto na svom terenu igra protiv Bajera. Mečevi su na programu 4. oktobra.