Čelsi pobedio Kristal Palas

Fudbaleri Čelsija pobedili su danas na gostujućem terenu Kristal Palas sa 3:0, u utakmici 20. kola Premijer lige i popeli se na 14. mesto na tabeli.

Čelsi je poveo u 29. minutu golom Oskara, posle asistencije Dijega Koste, koji je posle prodora po desnoj strani loptu poslao na peterac. Pola sata kasnije gosti su duplirali prednost lepim golom Vilijana sa oko 17 metara.

Konačan rezultat postavio je Dijego Kosta u 66. minutu. Vilijan je prošao po desnoj strani, ušao u šesnaesterac, oslobodio se protivničkog igrača i šutirao, golman domaćih je odbranio, a lopta se odbila do Koste koji je bez problema poslao u mrežu.

To je prva pobeda Čelsija na gostujućem terenu još od 23. avgusta.

U poslednje četiri utakmice „plavce“ predvodi trener Dik Advokat, a za to vreme ekipa je ostvarila dve pobede i dva nerešena rezultata.

Čelsi je danas ostvario šestu prvenstvenu pobedu, prekinuo je niz od dva remija i sa 16. se popeo na 14. mesto na tabeli sa 23 boda.

Kristal Palas je poražen prvi put posle šest uzastopnih utakmica i zauzima sedmo mesto na tabeli sa 31 bodom.