Đoković u finalu turnira u Astani, Medvedev predao meč

ASTANA – Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale ATP turnira u Astani, pošto mu je danas Rus Danil Medvedev predao meč polufinala po završetku drugog seta.

Medvedev je dobio prvi set rezultatom 6:4, a drugi je pripao Đokoviću 7:6 (8:6). Medvedev je potom odlučio da preda meč srpskom teniseru.

Ovo je bio 11. međusobni duel srpskog i ruskog tenisera, a sedmi trijumf Đokovića.

Srpski teniser će sutra u finalu igrati sa Grkom Stefanom Cicipasom, koji je ranije danas pobedio Rusa Andreja Rubljova, 4:6, 6:4, 6:3.

Đoković i Cicipas su odigrali devet međusobnih duela u karijeri, a Srbin vodi 7:2 u pobedama.

Đoković i Medvedev su bili sigurni na svoje servise u prva četiri gema prvog seta.

Medvedev je prvi stigao do brejka u petom gemu, a onda je Đoković uzvratio ribrejkom.

Ruski teniser je u sedmom gemu napravio novi brejk, a onda je prvi set dobio rezultatom 6:4.

Đoković je poveo 1:0 u drugom setu, a onda je u narednom gemu propustio priliku da napravi brejk. Igralo se potom gem za gem, a pobednik drugog seta odlučen je u taj-brejku. Srpski teniser je dobio rezultatom 8:6, a onda je Medvedev odlučio da preda meč, najverovatnije zbog povrede.

ATP turnir u Astani igra se za nagradni fond od 2.054.825 dolara.