Doviciozo pobedio u trci za Veliku nagradu Austrije

Vozač Dukatija Andrea Doviciozo pobedio je danas u trci Moto GP šampionata za Veliku nagradu Austrije.

Doviciozo je posle velike borbe, u poslednjoj krivini obišao vozača Honde Marka Markesa i ostvario drugu pobedu u sezoni, a 14. u karijeri.

Italijan je trku završio za 39 minuta, 34,771 sekundu, a Markes je prošao kroz cilj sa 0,213 sekundi zaostatka.

Markes je krenuo sa 59. pol pozicije u karijeri, pao je na peto mesto, ali je od osmog kruga ušao u borbu sa Doviciozom. Smenjivali su se u vodjstvu, a posle dobrog obilaženja Dovicioza u samoj završnici, Markes nije uspeo da ostvari prvu pobedu u karijeri u Špilbergu.

Vozač Jamahe Fabio Kvartaro zauzeo je treće mesto sa 6,117 sekundi zaostatka za pobednikom.

Četvrti je bio Valentino Rosi iz Jamahe sa 7,719 sekundi zaostatka, a peti Maverik Vinjales iz Jamahe sa zaostatkom od 8,674 sekunde.

Markes, koji juri šestu uzastopnu šampionsku titulu, vodi u generalnom plasmanu sa 230 bodova, Doviciozo je drugi sa 172, a njegov timski kolega Danilo Petruči, koji je današnju trku završio kao deveti, zauzima treće mesto sa 136 bodova.

Naredna trka u šampionatu vozi se 25. avgusta na Silverstonu, za Veliku nagradu Velike Britanije.