Dva gola Mesija za preokret PSŽ-a protiv Lajpciga

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su večeras na svom terenu Lajpcig sa 3:2, u utakmici trećeg kola Grupe A Lige šampiona.

Nemačka ekipa je odigrala hrabru utakmicu, vodila je sa 2:1, ali je na kraju doživela i treći poraz u grupi.

Lajpcig nije poklekao ni pošto je Kilijan Mbape u devetom minutu pogodio za vodjstvo PSŽ-a, pa je uspeo da preokrene rezultat golovima Andrea Silve u 28. i Nordija Mukielea u 57. minutu.

Pobedu francuskom timu doneo je Lionel Mesi. Prvo je bio precizan u 67. minutu, posle asistencije Mbapea, a potom i u 74. minutu sa penala.

PSŽ je u finišu meča imao šansu za ubedljiviju pobedu, ali Mbape nije iskoristio jedanaesterac.

Ranije danas, Mančester siti je u gostima slavio protiv Klub Briža sa 5:1.

Pari Sen Žermen je prvi na tabeli Grupe A sa sedam bodova, Siti ima bod manje, dok je Klub Briž sakupio četiri boda. Lajpcig je na poslenjem mestu bez bodova.

U narednom kolu, Siti dočekuje Klub Briž, a PSŽ gostuje Lajpcigu.