Fan Džendung i Sun Jingša svetski prvak i prvakinja u stonom tenisu

Sun Jingša i Fan Džendung pobedili su u nedelju u ženskom, odnosno muškom singlu na Svetskom prvenstvu u stonom tenisu objavila je Kineska medijska grupa.

Tokom finala Međunarodne stonoteniske federacije (ITTF), Sun je napravila ogroman iskorak u karijeri i osvojila svoj prvi trofej u singlu na Svetskom prvenstvu savladavši olimpijsku prvakinju Čen Meng rezultatom 4-2, dok je Fan odbranio titulu pobedom nad Vang Čućinom istim rezultatom.
Ovo je ukupno 15. titula u ženskom singlu i 10. titula u muškom singlu na Svetskom prvenstvu u stonom tenisu.Kineskinja Čen Singtung i Japanka Hina Hajata osvojile su bronzane medalje u ženskom singlu, dok su Ma Lung i Lijang Đijingkun osvojili bronzane medalje u muškom singlu.