Federer opet izjednačio, odluka o šampionu u petom setu

LONDON – Švajcarski teniser Rodžer Federer još jednom je izjednačio rezultat u setovima u finalu Vimbldona protiv Novaka Đokovića, pa će šampion trećeg Gren slema u sezoni biti odlučen u petom setu.

Četvrti set Švajcarac je za 40 minuta rešio u svoju korist 6:4, a tokom ovog dela igre dozvolio je Đokoviću da pravi prvi brejk na meču.

Prvi set dobio je srpski teniser 7:6 (7-5), u drugom je Švajcarac ekspresno odgovorio sa 6:1, dok je treći pripao prvom teniseru na ATP listi, posle još jednog taj-brejka 7:6 (7-4).

Đoković i Federer sastaju se po 48. put, a u međusobnim duelima vodi srpski teniser sa 25-22.

Đoković igra svoje šesto finale i bori se za petu titulu u Londonu, dok je ovo Švajcarcu 12. finalni meč u kom će pokušati da osvoji deveti vimbldonski pehar.