Fudbaleri Ekvadora pobedili Katar na startu SP

AL KOR – Fudbalska reprezentacija Ekvadora pobedila je večeras selekciju Katara rezultatom 2:0 (2:0) u prvom meču prvog kola grupe A na Svetskom prvenstvu.

Golove za Ekvador postigao je Ener Valensija u 16. iz penala i 31. minutu. On je prethodno u trećem minutu zatresao mrežu domaćeg tima, ali je gol poništen posle intervencije iz VAR sobe zbog ofsajda.

U drugom poluvremenu nije bilo golova, iako su obe selekcije propustile po nekoliko šansi, a Ekvador je rutinskom igrom stigao do prve pobede na Mundijalu.

U drugom meču prvog kola grupe A sutra će od 17 sati igrati Holandija i Senegal.

U drugom kolu grupe A, koje je na programu 25. novembra, Katar će se sastati sa Senegalom, dok će Ekvador dočekati Holandiju.