Hamilton ubedljivo prvi u Kanadi

Vozač Mercedesa Luis Hamilton pobedio je u trci za Veliku nagradu Kanade u Formuli jedan, a na stazi „Žil Vilnev“ u Montrealu vodio je od početka do kraja.

Ovo je Hamiltonu, aktuelnom šampionu, bila treća pobeda u sedam trka ove sezone. Britanski vozač završio je trku u nezvaničnom vremenu od jednog sata, 31 minuta, 53 sekunde i 145 hiljaditinki. Drugi je kroz cilj prošao njegov timski drug Niko Rozberg sa 2,2 sekunde zaostatka. Na podijum se popeo i Valteri Botas iz Vilijamsa, koji je kasnio 40 sekundi za pobednikom.

Četvrto i peto mesto zauzeo je dvojac Ferarija Kimi Raikonen i Sebastijan Fetel.

Na stazi u Montrealu nije bilo većih uzbuđenja na čelu, a jedinu veliku grešku napravio je Raikonen, pošto se okrenuo posle izlaska iz boksa, što je Botas iskoristio i zauzeo treće mesto, koje je sigurno čuvao do kraja.

Hamilton i Rozberg su i dalje na prva dva mesta u konkurenciji vozača, dok je Mercedes ubedljvo prvi u konkurenciji konstruktora.