Juventus pobedio Sporting, Sevilja u nadoknadi do remija sa Junajtedom u LE

Fudbaleri Juventusa pobedili su večeras u Torinu ekipu Sportinga iz Lisabona sa 1:0, u prvoj utakmici četvrfinala Lige Evropa.

Pobednički gol za italijanski tim postigao je Federiko Gati u 73. minutu.

Za domaću ekipu do 62. minuta je igrao srpski fudbaler Filip Kostić, dok je u istom minutu u igru ušao Dušan Vlahović.

Mančester junajted i Sevilja su odigrali nerešeno 2:2.

Oba gola za englesku ekipu postigao je austrijski fudbaler Marsel Zabicer u 14. i 21. minutu. Gosti su smanjili rezultat u 84. minutu posle autogola Tajlera Malasije.

Do nerešenog rezultata španski tim je stigao u drugom minutu nadoknade. Najviši u skoku bio je Jusef En-Nesiri, a lopta se od igrača Junajteda Harija Megvajera odbila u mrežu.

Srpski igrač Nemanja Gudelj odigrao ceo meč za Sevilju.

Bajer i Union Sen Žiloaz su u Leverkuzenu odigrali nerešeno 1:1.

Gosti iz Belgije su do vođstva došli preko Viktora Bonifasea u 51. minutu, a Bajer je izjednačio golom Florijana Virca u 82. minutu.