Lajpcig ubedljiv protiv Borusije Dortmund, Bajern pobedio Ajntraht

Fudbaleri Lajpciga pobedili su danas na svom terenu Borusiju Dortmund sa 4:1, u meču 31. kola nemačke Bundeslige.

Strelci za Lajpcig bili su Lois Openda u 23, Benjamin Šeško u drugom minutu nadoknade poluvremena, Mohamed Simakan u 46. i Kristof Baumgartner u 80. minutu.

Gol za Borusiju postigao je Džejdon Sančo u 20. minutu.

Lajpcig je četvrti sa 62 boda, a Borusija peta sa pet bodova manje.

U narednom kolu, Lajpcig će gostovati Hofenhajmu, dok će Borusija dočekati Augzburg.

U istom treminu, minhenski Bajern je kao domaćin pobedio Ajntraht sa 2:1.

Dvostruki strelac za Bajern bio je Hari Kejn u devetom i iz penala u 61. minutu. Pogodak za Ajntrah postigao je Ugo Ekitike u 23. minutu.

Bajern je drugi na tabeli sa 69 bodova, a Ajntraht je na šestom mestu sa 45 poena.

Verder je u gostima pobedio Augzburg sa 3:0, golovima Romana Šmida u 52, Marvina Dukša iz penala u 61. i Olivera Demana u 90. minutu..

Verder je 10. sa 37 bodova, a Augzbueg je na osmom mestu sa dva boda više.

Pobedu u gostima zabeležio je i Volfsburg, savladavši Frajburg sa 2:1.

Frajburg je sedmi sa 40 bodom, a Volfsburg je 12. sa 34 poena.