Medvedev prvi polufinalista Ju Es opena

Drugi teniser sveta Danil Medvedev plasirao se večeras u polufinale Otvorenog prvenstva SAD pošto je savladao Holandjanina Botika van de Zandšulpa sa 6:3, 6:0, 4:6, 7:5.

Ruski igrač je do pobede nad 117. teniserom sveta došao za dva sata i 24 minuta.

Medvedev je u prvom setu vodio sa 5:1, da bi do seta prednosti došao tek nakon iskorišćene četvrte set lopte.

Rus je nastavio sa odličnom igrom, i drugi set je dobio bez izgubljenog gema, dok je Holandjanin brejkom u petom gemu došao do osvajanja trećeg seta.

U četvrtom setu nije bilo brejka, sve do 12. gema, kada je Medvedev iskoristio drugu meč loptu za plasman u polufinale poslednjeg ovosezonskog grend slem turnira.

Medvedev je 2019. godine igrao finale Ju Es opena, kada je  bio poražen od Rafaela Nadala.

Protivnik u polufinalu biće mu bolji iz meča u kojem igraju Kanadjanin Feliks Ože – Alijasim i Španac Karlos Alkaras.