Novi uspeh Markovića – dve zlatne medalje u Mađarskoj

BUDIMPEŠTA – Srpski reprezentativac u benčpres-u Živorad Žika Marković ostvario je veliki uspeh na Evropskom prvenstvu WPC/AWPC federacije održanom u Mađarskoj, gde je osvojio dve zlatne medalje.

Marković je u dve disciplline podigao najvišu kilažu – u RAW 130 kilograma i EQ 145 kilogama.

Na takmičenju učestvovali su sportisti iz 20 evropskih zemalja, te je konkurencija bila velika.

„Zbog povrede sam podigao nešto manju kilažu, ali sam ipak bio prvi“, zadovoljan je bio Marković posle takmiočenja.

Samo par nedelja ranije Marković je na Evropskom prvenstvu u Austriji već osvojio dve zlatne medalje, a pre toga je postao prvak Moskve na takmišnjem Svetskom kupu.

Takmiči se u kategoriji 83-90 kilograma.

On se sprema za Svetsko prvenstvo na jesen u Berlinu, gde želi da osvoji titulu.

„Želja mi je, takođe, da oborim svetski rekord i podignem 171 kilogram u svojoj kategoriji“, rekao je Marković, koji dodaje da Srbija ima dobre benčpres takmičare i može se smatrati jakom zemljom u tom sportu.