Partizan u Zagrebu bolji od Cibone za nastavak pobedničkog niza

Košarkaši Partizana pobedili su večeras u Zagrebu ekipu Cibone sa 79:61 (22:11, 19:26, 16:13, 22:11), u meču četvrtog kola ABA lige.

Srpski tim je do pobede vodio Zek Ledej sa 24 poena, šest asistencija i pet skokova, dok su Kevin Panter i Rade Zagorac dodali po 10 poena.

Panter je u pobedi Partizana upisao pet asistencija i tri skoka, dok je Zagorac dodao četiri skoka.

U ekipi Cibone bolji od ostalih bio je Roko Prkačin sa 14 poena i 10 skokova, a Amar Gegić, Nejtan Rivers i Lovro Gnjidić su zabeležili po devet poena.

Crno-beli su bolje počeli meč, i ubrzo su došli do prednosti 18:4, da bi do kraja prve deonice zadržali vodjstvo (22:11).

Cibona je za tri minuta druge četvrtine uspela da smanji rezultat na pet poena razlike, ali su se gosti ponovo odlepili (41:27).

Zagrebački tim je do kraja četvrtine serijom 0:10, uspeo da pridje na samo četiri poena.

Partizan je tokom cele treće četvrtine bio u vodjstvu, a u završnici je dobrom igrom došao do sedam poena prednosti.

U nastavku crno-beli su povećavali rezultat, i na kraju su došli do pobede od 79:61.

Partizan je ostao neporažen u ABA ligi sa sve četiri pobede, dok je Cibona upisala prvi poraz u ligi.

U sledećem kolu ABA lige Partizan dočekuje Krku, a Cibona gostuje Studentskom centru.