Partizan ubedljivo savladao Megu u ABA ligi

Košarkaši Partizana pobedili su danas na gostovanju ekipu Mege sa 97:68 (26:24, 26:8, 20:16, 25:20), u utakmici 26. kola ABA lige.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Kevin Panter sa 16 poena, četiri skoka i tri asistencije, poen manje je upisao Jam Madar, uz pet skokova i četiri asistencije, a Dalas Mur je postigao 14 poena.

U ekipi Mege bolji od ostalih je bio Boriša Simanić sa 19 poena, Nikola Jović je dodao 12 poena, uz po pet skokova i asistencija, dok je poen manje postigao Malkolm Kazalon.

Domaći tim je samo u prvoj četvrtini uspeo da drži priključak sa Partizanom, da bi gosti sjajnom igrom u drugoj deonici na poluvreme otišli sa vodjstvom 52:32.

Do kraja meča Partizan je samo povećavao prednost, a u nekoliko navrata vodili su sa 31 poenom razlike.

Partizan je trenutno vodeći na tabeli ABA lige sa 21 pobedom i četiri poraza, ali crno-beli imaju tri utakmice više od drugoplasirane Crvene zvezde.

Mega je od ranije bez šanse za plasman u plej-of, a trenutno zauzimaju osmo mesto sa devet pobeda i 16 poraza.

Do kraja regularnog dela Partizan će u zaostaloj utakmici dočekati Cibonu, a Mega će gostovati Krki.