Pešić doneo pobedu Zvezdi, Vojvodina sigurna protiv Javora

BEOGRAD – Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras u Beogradu ekipu Napretka 1:0 (0:0), dok je Vojvodina u Novom Sadu bila bolja od Javora 2:0 (1:0) u mečevima 12. kola Superlige Srbije.

Crvena zvezda je trijumfom protiv Napretka ostvarila osmu pobedu u domaćem šampionatu. U prvom poluvremenu nije bilo golova, a oba tima su propustila po nekoliko prilika da zatresu mrežu protivnika. Crvena zvezda je zaigrala angažovanije u drugom poluvremenu, a „crveno-beli“ su poveli u 68. minutu golom Aleksandra Pešića. Do kraja utakmice domaći fudbaleri su stvarali šanse, ali promene rezultata nije bilo.

„Crveno-beli“ su trenutno prvi na tabeli SLS sa 26 bodova, dok je Napredak 11. sa 11. Crvena zvezda će u narednom kolu gostovati novosadskoj Mladosti, dok će Napredak na svom terenu dočekati Kolubaru.

Vojvodina je u Novom Sadu povela autogolom Bratislava Đukića u 24. minutu, dok je konačan rezultat u 81. minutu postavio Iv Baraje. Vojvodina je četvrta na tabeli sa 22 boda, dok je Javor deseti sa 12. Vojvodina će u 13. kolu igrati sa Partizanom u Beogradu, dok će Javor dočekati Voždovac.

Čukarički je ranije danas u gostima pobedio Voždovac 3:0, dok će večeras od 19 sati u Surdulici igrati Radnik i Partizan.

Sutra su na programu preostala dva meča 12. kola SLS, a sastaće se Kolubara – Novi Pazar i Radnički Niš – Spartak.

Rezultati 12. kola SLS:

nedelja, 8. septembar:
Voždovac – Cukarički 0:3 (Ivanović 26, Kovačević 38, Ndiaje 74)
Crvena zvezda – Napredak 1:0 (Pešić 68)
Vojvodina – Javor 2:0 (Đukić 24ag, Baraje 81)
Radnik – Partizan 19.00

ponedeljak, 19. septembar:
Kolubara – Novi Pazar 17.00
Radnički (N) – Spartak 19.00

petak, 16. septembar:
Radnički (KG) – Mladost (NS) 3:0 (Šimić 10, Vidosavljević 40, 57)
Mladost (L) – TSC 2:5 (Jojić 43, Gordić 62 – Antonić 13, Jovanović 15, Đakovac 53, 56, Ratkov 82)