Pobeda Junajteda, Ronaldo najbolji strelac u istoriji fudbala

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su večeras na svom terenu Totenhem sa 3:2, u utakmici 29. kola Premijer lige, a meč je obeležio igrač mančesterske ekipe Kristijano Ronaldo, koji je postao najbolji strelac u istoriji fudbala.

Ronaldo je postigao sva tri gola za Junajted i postao najbolji strelac u istoriji, pošto sada ima 807 golova za klubove i reprezentaciju Portugala.

Do sada je rekord držao austrijsko-češki fudbaler Jozef Bican sa 805 golova.

Ronaldo je u klupskoj konkurenciji za Sporting, Mančester junajted, Real Madrid i Juventus postigao 692 gola, a za reprezentaciju Portugala 115.

Ronaldo je 59 puta ostvario het-trik, a večeras je na Old Trafordu postigao golove u 12. minutu, 38. i 81. minutu.

Za londonski tim gol iz jedanaesterca postigao je Hari Kejn u 35. minutu, a igrač Junajteda Hari Megvajer postigao je autogol u 72. minutu.

Mančester junajted sada ima 14 pobeda i četvrti je na tabeli sa 50 bodova.

Totenhem je pretrpeo 10. poraz u prvenstvu i zauzima sedmo mesto sa 45 bodova.