Pobeda Partizana protiv Bahčešehira za Top 16 fazu

BEOGRAD – Košarkaši Partizana pobedili su večeras Bahčešehir 88:75 u devetom kolu Evrokupa u Beogradu.

Trijumfom u hali sportova „Ranko Žeravica“ izabranici Saše Filipovskog matematički su obezbedili plasman u Top 16 fazu takmičenja.

Partizan je do trijumfa predvodio Rašon Tomas sa 18 poena, Kodi Miler Mekintajer ubacio je jedan manje, dok je Nikola Janković dodao 12, a Markus Pejdž 10.

U turskoj ekipi najbolji je bio Erik Grin sa 25 koševa.

Delovalo je da su crno-beli u finišu prve deonice uhvatili pravi ritam kada su imali plus osam, ali da ipak nije tako potvrdilo se početkom druge četvrtine.

Gostujući košarkaši uspeli su postignu brze poene i izbore egal.

Nekako je domaći tim uspeo da na poluvreme ode sa prednošću od pet poena, ali već u nastavku ponovo je viđena izjednačena igra.

Sve do poslednjih pet i po minuta meča bilo je neizvesno, ali su Tomas i Mozli ubacili važne koševe i od rezultata 69:71 crno-beli su ušli u seriju kojom su prelomili susret.