Ponekad je dosadna igra Junajteda

Trener Mančester junajteda Luj Van Gal rekao je danas da mu je bila dosadna igra njegovih fudbalera na pojedinim utakmicama tokom sezone.

„Bilo je utakmica u kojima sam uživao, ali bilo je i onih na kojima mi je bilo veoma dosadno i na kojima sam bio ljut, ali to je fudbal“, rekao je Van Gal britanskim medijima.

Ekipa Junajteda je izviždana na poluvremenu utakmice FA kupa sa Šefildom, a hiljade navijača je ranije izašlo sa stadiona.

Novinare je zanimalo zašto su navijači izašli sa stadiona pre gola Vejna Runija koji je u 93. minutu iz penala doneo pobedu svom timu sa 1:0.

„Oni nisu mislili da ćemo postići pogodak. Mislim da je zato. A, možda je i zbog gužve u saobraćaju“, kazao je Van Gal.

On je istakao da navijači treba da budu srećni sa trenutnom formom ekipe, uprkos činjenici da protiv Šefilda nisu šutnuli u gol do 69. minuta igre.

Van Gal je tražio da ga ne porede sa legendarnim trenerom Junajteda Aleksom Fergusonomm.

„Ja nisam Aleks, znate. Svako je drugačiji“, rekao je Van Gal kada je odgovarao na pitanje zašto poput Fergusona nije glasao u komunikaciji sa igračima tokom utakmica.

Holandski stručnjak je naveo da to što većina trenera viče sa klupe nema stvarnog uticaja na ekipu.