Portugalski mediji hvale trostrukog strelca Ramoša

Portuglaski mediji hvale danas svog reprezentativca Gonsala Ramoša, koji je postigao tri gola u pobedi protiv Švajcarske 6:1, u osmini finala Svetskog prvenstva.

List Žornal de Notisijas nazvao je 21-godišnjeg fudbalera Benfike „čarobnjakom koga je nadmašio samo Pele“, s obzirom na to da je postao najmladji igrač koji je ostvario het-trik na Svetskom prvenstvu još od brazilskog velikana.

List je dodao da je Ramosov put bio „brzi uspon“, ali da se istakao kao talenat već kao petogodišnjak odrastajući u gradu Oljau.

Rekord je imao naslov „Od Oljaua u svet“, uz ocenu da je mladi napadač Benfike imao „noć iz snova“.

Lista A Bola naveo je izjavu reprezentativca Vilijama Karvalja da Ramoš sada mora da plati večeru.

Ramoš je u ekipi bio umesto kapitena Kristijana Ronalda, koji je utakmicu počeo sa klupe i ušao je u drugom poluvremenu u igru.

Pre jučerašnje utakmice Ramoš je odigrao samo 33 minuta u tri utakmice za reprezentaciju Portugala, preneo je Bi-Bi-Si (BBC).

Postigao je jedan gol u novembru u prijateljskoj utakmici protiv Nigerije u kojoj je igrao 23 minuta, a na Svetskom prvenstvu igrao je dva minuta protiv Gane i osam minuta protiv Urugvaja.