Rendžers posle produžetaka bolji od Brage za polufinale LE

Fudbaleri Rendžersa plasirali su se u polufinale Lige Evropa pošto su večeras na svom terenu posle produžetaka pobedili Bragu sa 3:1, u revanš meču četvrtfinala tog takmičenja.

Rendžers je revanš na svom stadionu dočekao sa 0:1 iz prvog meča, ali je posle prvog poluvremena preokrenuo rezultat golovima Džejmsa Tavernijera u drugom i 44. minutu iz penala.

Škotskom timu je posao bio dodatno olakšan pošto je Vitor Tormena u 42. minutu dobio crveni kartom, ali se Braga i sa igračem manje nije predavala pa je na kraju uspela da pogotkom Davida Karma u 83. minutu odvede utakmicu u produžetke.

Pobedu Rendžersu i veliko slavlje domaćim navijačima doneo je Kemar Ruf u 101. minutu.

Četiri minuta kasnije dva žuta kartona dobio je Juri Medejruš pa su gosti utakmicu završili sa dva igrača manje.

Rendžers će u polufinalu igrati protiv Lajpciga koji je ranije danas eliminisao Atalantu.

Posle 1:1 iz prve utakmice, Lajpcig je danas u gostima pobedio Atalantu sa 2:0 golovima Kristofera Nkunkua.

U drugom polufinalu sastaće se Ajntraht i Vest Hem.

Utakmice polufinala na programu su 28. aprila i 5. maja.