Šifrin osvojila zlato u superveleslalomu na SP, Von bez plasmana

Američka skijašica Mikaela Šifrin osvojila je danas zlatnu medalju u superveleslalomu na Svetskom prvenstvu u norveškom Oreu.

Šifrin je i pored greške koju je napravila u donjem delu staze pobedila rezultatom 1:04,89 minuta.

Drugo mesto zauzela je Italijanka Sofija Godja sa 0,02 sekunde zaostatka, dok je Korin Suter iz Švajcarske osvojila bronzu sa zaostatkom od 0,05 sekundi.

Amerikanka Lindzi Von ostala je bez plasmana u pretposlednjoj trci u karijeri, pošto je izgubila kontrolu posle skoka i pala. Ona je udarila u zaštitnu mrežu, odmah joj je prišlo lekarsko osoblje, posle čega je ustala i spustila se do cilja, gde je dobila velike ovacije navijača.

Von, pobednica 82 trke u Svetskom kupu, najavila je prošle nedelje da će posle prve dve trke na Svetskom prvenstvu, današnje u superveleslalomu i nedeljne u spustu završiti karijeru.

Ona je imala mnogo problema sa povredama, a nedavno je rekla da zbog stalnih bolova u kolenu ne može da skija kako želi.