Sjajna Zvezda odolela Napoliju, bez golova u Beogradu

BEOGRAD – Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su sinoć bez golova s Napolijem u Beogradu na debitanskom nastupu u Ligi šampiona posle 26 godina.

Pred više od 50.000 gledalaca na stadionu „Rajko Mitić“ izabranici Vladana Milojevića odoleli su velikom timu i pokazali da nisu bez razloga deo fudbalske elite.

Napoli je u vrućoj atmosferi skoro svih 90 minuta opsedao gol Milana Borjana, koji je odbranio nekoliko odličnih šuteva i na kraju sačuvao mrežu.

Najbliži golu gosti su bili u 18. minutu kada je Lorenco Insinje pogodio prečku.

Ipak, ni prvak Srbije nije ostao bez prilika, Ričmond Boaći je imao dve, ali je David Ospina oba puta bio siguran.

Crveno-beli su velikim remijem zaradili i novih 900.000 evra, ali više od toga znači da su s drugoplasiranim timom italijanske Primere igrali u egalu.

U istoj, C grupi, Liverpul je savladao Pari Sen Žermen sa 3:2 na Enfildu golom Roberta Firmina u sudijskoj nadoknadi.

Prethodno su gosti na kratko stigli dva gola minusa u drugom poluvremenu preko Tomasa Munijea i Kilijana Mbapea, nakon što su domaćini poveli golovima Danijela Staridža i Džejmsa Milnera.

Naredni meč Crvena zvezda gostuje PSŽ-u 3. oktobra, dok Napoli dočekuje Liverpul.