Skandal na SP u tekvondou: Englezi zbog nepravde zviĹždali SVOJOJ himni (video)

U finalu Svetskog prvenstva u tekvondou susrele su se aktuelna olimpijska pobednica Shuyin Zheng i aktuelna svetska ťampionka  Bianca Walkden.

Iako je to trebalo da bude praznik sporta, sve se pretvorilo u lakrdiju nakon što je Kineskinja izgubila finale. Ona je uverljivo slavila na bodove s 20-11, međutim dosuđeno joj je 10 kaznenih poena što znači i automatsku diskvalifikaciju.

Nekoliko tih opomena bilo je vrlo sumnjivo pa je domaća publika izviždala svoju pobednicu Walkden, koja je u tom trenutku postala trostruka svetska šampionka.

Kineskinja nije mogla da se pomiri s porazom pa je odbila Britankino dizanje ruke, a zatim se spustila na tatami odbijajući i čestitke.

Englezi su zviĹždali i dok je svirala njihova himna „God Save The Queen“, a zatim je usledilo joĹĄ neviđene drame.

Zheng je kolabirala na postolju prilikom dodele medalja. Kineskinja je bila fizički i emotivno iscrpljena, pomoć joj je pružila hrvatska predstavnica Doris Pole, koja je osvojila bronzanu medalju.