Srbija posle slabog starta ubedljiva protiv Gruzije

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je Gruziju u Tbilisiju 3:1 (1:1) u utakmici petog kola D grupe kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine.

Srbija je sada prva u grupi sa 11 bodova iz pet utakmica dok je Irska na drugom mestu sa 10 bodova i utakmicom manje.

Gruzija je već u 9. minutu meča došla do prednosti.

Nakon jako čudnog i riskantnog poigravanja loptom na svojoj polovini terena, „orlovi“ su poklonili gol Gruzijcima tako što je Aleksandar Kolarov pokušao da vrati loptu do golmana Stojkovića.

To je učinio traljavo i nje se dokopao Kačarava kojem nije bilo teško da je sprovede u mrežu.

Do kraja prvog poluvremena Srbija je bila daleko bolji rival, a sav trud isplatio im se u 45. minutu.

Otar Kakabadze zaradio je žuti karton nakon što je faulirao „orlove“ u svom kaznenom prostoru te je Dušan Tadić sa bele tačke poravnao na 1:1.

U nastavku meča Srbija je i dalje dominirala terenom a naš najbolji igrač Dušan Tadić u 64. minutu je odigrao pas ka Aleksandru Mitroviću kojem nije bilo teško da loptu pošalje u desni ugao gola Gruzijaca za 2:1.

Prvotimac Ajntrahta Mijat Gaćinović povisio je na 3:1 u 86. minutu meča posle još jedne savršene asistencije Tadića.

Zanimljivo je da je Gaćinović samo desetak minuta ranije ušao u igru umesto Filipa Kostića.

Srbija u narednom meču, 11. juna, dočekuje Vels.