Ludnica u Krasnodaru, Zvezda poražena „dobrim“ rezultatom (video)

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u prvom meču plej-ofa za Ligu Evrope u Rusiji od ekipe Krasnodara sa 3:2.

Strelci za Krasnodar bili su Ignjatijev u 19., Klaeson u 46. i Petrov u 66. minutu a za crveno-bele Srnić u 56. i Pešić u 71. minutu meča.

Ignatijev 20, Klaeson 46 – Srnić 57, Pešić 71

Revanš meč je na programu za 7 dana u Beogradu.

Zvezda je igrala u sastavu: Borjan, Stojković, Babić (Pešić), Savić, Anđeković (Gobeljić), Donald, Le Talek, Srnić, Kanga, Radonjić (Milić) i Boaći.

Srpski klub je dobro igrao u prvih 15 minuta, ali je domaći tim ipak u 20. došao do prednosti – Ristić je vukao loptu desetak metara a onda je snažno šutirao ka Borjanu.

Golman crveno-belih nije bio siguran te je loptu samo odbio u polje ali na nju je natrčao Ignjatijev i doneo prednost Krasnodaru.

Zvezda je bila odlična u finišu prvog poluvremena – Boaći i Srnić pravili su ozbiljne probleme odbrani Krasnodara ali bez rezultata.

Samo što je počelo drugo poluvreme, oko 30. sekunda meča, Klaerson je sjajno zahvatio loptu posle centaršuta i Borjan je ponovo uspeo samo da je zakači, ali je ipak otišla u mrežu.

Drugi gol Rusa nije pokolebao crveno-bele – prvo je Boaći u 50. minutu propustio čist zicer da bi Srnić u 56. vrlo jakim udarcem sa oko 20 metara uspeo da matira Sinicina za 2:1.

Samo tri minuta kasnije Ristić je sa oko 18 metara uputio odličan udarac savladavši Borjana za 3:1, ali je sudija poništio čist gol. Lopta je prešla celim obimom gol liniju ali je golman Borjan uspeo da ubedi arbitra da nije bio pogodak.

Ono što je Ristiću poništeno, Petrovu nije. Igrao se 66. minut kada je Petrov posle kornera ostao potpuno sam i neometan je volej udarcem savladao iznerviranog Borjana koji nije mogao da veruje da igrača Krasnodara niko nije čuvao.

Samo što je ušao u igru, Pešić se pokazao kao tajni džoker trenera Milojevića. Milić je prošao sam po desnoj strani, zavrnuo je loptu u 70. minutu i Pešić je uspeo da pogodi tamo gde treba – 3:2!

Zvezda je do kraja meča imala još nekoliko lepih šansi za remi ali na kraju ipak mora da bude zadovoljna rezultatom jer je u dva navrata Krasnodar vodio sa isto toliko golova prednosti.