Vulverhempton izbacio Liverpul iz FA kupa

Fudbaleri engleskog drugoligaša Vulverhemptona plasirali su se danas u osminu finala FA kupa, pošto su u gostima pobedili favorizovani Liverpul sa 2:1.

Vulverhempton je poveo već u prvom minutu golom Ričarda Stirmana, a vodjstvo je udvostručio Andreas Vajman u 41. minutu. Oba puta asistirao je Helder Košta. Jedini gol za Liverpul postigao je Divok Origi u 86. minutu.

Trener Liverpula Jirgen Klop izveo je rezervni sastav, u drugom poluvremenu uveo je Kutinja, Danijela Staridža i Emrea Džana, ali „crveni“ nisu uspeli da preokrenu rezultat. Liverpul je pretrpeo treći uzastopni poraz, posle Svonsija u Premijer ligi prošle subote i Sautemptona u sredu u Liga kupu.

Vulverhempton se plasirao u četvrto kolo prvi put od sezone 2007-2008, kada je pobedio Votford sa 4:1.

Vulverhempton nije u Premijer ligi još od 2012. godine, a u engleskoj drugoj ligi Čempionšipu trenutno zauzima 18. mesto.