Zvezda lako do pobede protiv FMP-a u ABA ligi

BEOGRAD – Košarkaši Crvene zvezde savladali su FMP 90:82 u meču 26. kola ABA lige. Domaća ekipa je na poluvremenu imala poen prednosti, a pitanje pobednika rešeno je u trećoj četvrtini koju je Zvezda dobila sa 24:12.
Dejan Radonjić je rasporedio minute na svih 12 igrača, a najefikasniji je bio Luka Mitrović sa 17 poena i 10 skokova, dok su Stefan Lazarević, Ognjen Dobrić i Nikola Ivanović ubacili po 12. Najbolji u timu FMP-a bio je Ebuka Izundu sa 23 poena i devet skokova, a Amerikanac Brajs Džons je upisao 19 poena i sedam asistencija.
Crvena zvezda je na čelu ABA lige sa 21 pobedom i dva poraza, a do kraja ligaškog dela sezone odigraće mečeve protiv Budućnosti u Podgorici (16. aprila), Borca u Čačku (20. aprila) i Igokee u Beogradu (23. aprila). FMP je obezbedio plasman u plej of, ima skor 14/11 i ostaje mu da odigra utakmicu protiv Cedevita Olimpije u Železniku (22. aprila)