Zvezda peti put uzastopno šampion, Borjan strelac

BEOGRAD – Fudbaleri Crvene zvezde osvojili su petu uzastopnu titulu šampiona Srbije, 33. ukupno, pošto su večeras u utakmici sedmog kola plej-ofa Superlige savladali Voždovac 3:1 (1:0).

Pred više od 40.000 gledalaca na stadionu Rajko Mitić strelci za crveno-bele bili su Aleksandar Katai u 40, Mirko Ivanić u 54, da bi na kraju u 90+2. minutu golman i kapiten Milan Borjan pogodio iz penala.

Gol za Voždovac postigao je Nemanja Milojević u 67. minutu.
Istovremeno, Partizan je savladao Radnički iz Niša 2:0.

Rikardo Gomeš bio je precizan u 45+3 minutuniz penala, dok je Mburi Jamkam postigao autogol u 66. minutu.

Uprkos porazu, Nišlije su izborile plasman u kvalifikacije za Ligu konferencija, pošto je TSC u Bačkoj Topoli poražen od Vojvodine 2:0 golovima Bojana Matića u 46. i Mladena Lazarevića u 79.minutu.

Zvezda je osvojila ukupno 100 bodova, dva više od Partizana.
Čukarički je treći sa 60, Radnički je osvojio 50, Voždovac 49, TSC 48, Napredak 45 i Vojvodina 38 bodova.