Zvezdi preseo Đurđevdan, Partizan od danas bliži tituli! (video)

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u 34. kolu Superlige od Voždovca sa 3:2 i tako su najbližem pratiocu, Partizanu, prepustili vrh tabele tri kola pre kraja prvenstva.

U izuzetno zanimljivoj utakmici odigranoj na Voždovcu, crveno-beli su bili uglavnom slabiji rival i sada moraju da se do kraja prvenstva nadaju kiksu Partizana koji na tabeli ima tri boda prednosti u odnosu na njih.

Ekipa, koju sa klupe vodi bivši fudbaler Partizana Ilija Stolica, došla je do prvog trijumfa u plej-ofu zahvaljujući autogolu Dušana Anđelkovića u 16. i pogocima Stefana Dražića u 36. i Nenada Srećkovića u 88, dok su za aktuelnog prvaka pogodili Aleksandar Luković iz penala u 72. i Marko Poletanović u 92. minutu.

Treba reći da su obe ekipe imale po jednu kolosalnu priliku za kojom mogu da žale – Zvezda u 1. minutu kada se obrukao Milijaš i Voždovac sredinom drugog poluvremena kada su u situaciji „3 na 2“ pred golom Manojlovića bili neprecizni.

Rezultati i strelci:

Plej-of: Javor – Partizan 1:2 (Eliomar 67 – Đurđević 47, 55 penal), Voždovac – Crvena zvezda 3:2 (Anđelković autogol 17, Dražić 36, Srećković 88 – Luković 72, Poletanović 90+2). Večeras: Vojvodina – Mladost (19), sutra: Napredak – Radnički Niš (19).

Tabela: Partizan 49 bodova, Crvena zvezda 46, Vojvodina 33, Mladost 33, Radnički Niš 28, Napredak 26, Voždovac 26, Javor 22.

Plej-aut: Bačka – Čukarički 2:4, večeras: Borac – Metalac (19). Sutra: Spartak – Rad (17), Radnik – Novi Pazar (19).

Tabela: Čukarički 29, Spartak 25, Radnik 22, Rad 18, Metalac 17, Bačka 17, Borac 15, Novi Pazar 13.