Deca osnovnih beogradskih škola učesnici takmičenja Brzinom do Zvezda

Kompanija Telenor organizovala je danas beogradsko finale takmičenja „Brzinom do Zvezda“ na kom su učestvovali učenici osnovnih škola iz 17 beogradskih opština.

Direktorka telekomunikacija i održivog razvoja te kompanije Marija Vujanić kazala je agenciji Beta da će najboljih osam devojčica, kao i osam najboljih dečaka proći dalje u veliko finale koje će biti održanoi sredinom juna 2020. godine.

Vujanić je naglasila da će nakon Beograda taj projekat biti organizovan u 39 gradova u Srbiji, tokom sledeće godine.

„Ideja je da se što više dece uključe i da promovišemo sportski način života u trenutku kada se deca razvijaju i biraju svoje opredeljenje“, istakla je Vujanić.

U kategoriji devojčica prvo mesto osvojila je Dunja Popović iz osnovne škole „Veljko Dugošević“ sa Zvezdare.

Treće mesto osvojila je Katarina Marković iz osnovne „Vlada Aksentijević“ sa Palilule, dok je drugoplasirana učenica osnovne škole „Dr Arčibald Rajs“ sa Palilule Dunja Ranisavljević.

U kategoriji dečaka prvo mesto osvojio je Andrej Nikolić, učenik osnovne škole „Lazar Savatić“ iz Zemuna.

Trećeplasirani je Dušan Trkulja iz osnovne škole „Aleksa Šantić“ iz Grocke, a drugo mesto osvojio je učenik osnovne škole „Vladislav Ribnikar“ sa Vračara Relja Panker.