Naslovne strane za petak, 5. novembar 2021. godine

Dnevni listovi na naslovnim stranama izdanja za 5. novembar pišu o novim protivpandemijskim merama, o sastanku predsednika Srbije Aleksandra Vučića, albanskog premijera Edija Rame i potpredsednikom Vlade Severne Makedonije Nikole Dimitrova, ali i o drugim društvenim i političkim temama.

ALO – „Raspust devet dana, kovid propusnice posle 20 časova“, list piše o novim epidemiološki merama.

BLIC – O muralu Ratku Mladiću na Slaviji pod naslovom „Dokle ćemo veličati osudjene za ratne zločine“. O novoj odluci Kriznog štaba za suzbijanje kovida-19: „Na mali raspust od ponedeljka“.

VEČERNJE NOVOSTI – „Od 20 časova u kafane sa kovid propusnicama“, o novim protivpandemijskim merama. O izboru novih članova Srpske akademije nauka i umetnosti „Šijan, Mijač i Mihalkov članovi SANU“.

DANAS – List analizira izjave predsednika Srbije na samitu o klimi u Glazgovu i njegove postupke na unutrašnjem planu „Za Vučića ekologija tema samo pred strancima“. Izjava epidemiologa Predraga Kona povodom grafita koje ispisuju protivnici epidemijskih mera „Moja porodica je uznemirena“.

KURIR – „Bet granica“, o sastanku Vučića, Rame i Dimitrova u okviru inicijative Otvoreni Balkan.

INFORMER – „Kovid propusnice od ponedeljka obavezne u kafanama posle 20 sati“, o novim epidemiološkim merama.

NOVA – Intervju sa predsednikom „Zajedno za Srbiju“ Nebojšom Zelenovićem „Možemo sa svima koji hoće da pobede Vučića“. List piše ko je po izveštaju Državnog revizora mimo zakona trošio pare poreskih obveznika u tekstu „Tri državna lopova ukrala milijardu evra“.

POLITIKA – „Četvrta doza vakcine za osobe sa oslabljenim imunitetom“, piše list. O susretu Vučića, Rame i Dimitrova u Beogradu „‘Otvoreni Balkan’ nije rezervna inicijativa“. O predstojećim izborima „Opozicione želje – izmedju cenzusa i drugog kruga“.

SRPSKI TELEGRAF – „FBI došao do šok- saznanja“ – list piše o uhapšenoj bivšoj državnoj sekretarki u MUP Dijani Hrkalović.

(Beta)

Pratite Krstaricu na www.krstarica.com