BRISEL – Premijer privremenih prištinskih institucija Albin Kurti zatražio je u Biselu od pet država članica Evropske unije koje nisu priznale samoproklamovanu nezavisnost Kosova, da to učine.
Kurti je posle večere koju je u utorak za lidere Zapadnog Balkana priredio visoki predstavnik EU za spoljnu politiku i bezbednost Žozep Borelj rekao da će to „povesti Kosovo ka evropskim integracijama“.
„Potvrdili smo interes i spremnost da napredujemo ka EU i istovremeno razgovarali sa prijateljima i kolegama ovde u Briselu kako da nam pomognu u sprovođenju reformi, a sa druge strane da uverimo pet država članica koje nisu priznale nezavisnost Kosova da ga priznaju“, rekao je Kurti, prenosi prištinska „Koha“.
Kurti je ponovio potrebu za liberalizacijom viznog režima za građane tzv Kosova.
„Mi smo jedina zemlja u Evropi koja nema liberalizaciju viznog režima. Još imamo režim viza, što je najveća prepreka talentovanim mladim ljudima na Kosovu da studiraju i posluju“, rekao je Kurti.
(Tanjug)
Pratite Krstaricu na www.krstarica.com