Sančes nije uspeo da dobije podršku za formiranje vlade

MADRID – Vršilac dužnosti španskog premijera Pedro Sančes nije uspeo danas da dobije većinu glasova neophodnih za formiranje vlade.

Njega su podržala 123 poslanika iz njegove Socijalističke stranke i jedan poslanik iz marginalne regionlane partije, dok se 155 poslanika, prema preliminarnim rezulatima brojanje glasova, izjasnilo protiv, preneo je AP.

Šančes je pre glasanja izjavio da su koalicioni razgovori sa krajnje levičarskom strankom Podemos propali.

„Dogovor nije bio moguć“, rekao je Sančes poslanicima pre izjašnjavanja.

Lider španske krajnje levičarske stranke Podemos Pablo Iglesijas pozvao je Sančesa da nastavi pregovore sa njegovom strankom nakon što su oni propali, kako se ne bi održali novi izbori.

Sada je na Sančesu da odluči da li želi da pokuša da zatraži podršku parlamenta do 23. septembra ili da se odluči odmah na nove izbore koji će biti održani 10. novembra.

(Tanjug)

Pratite Krstaricu na www.krstarica.com