U trendu

Zanimljivosti filma „Divljina“

Diznijev film „Divljina“ odnedavno se prikazuje u domaćim bioskopima. Reditelj Spac Vilijams uneo je novine u kompjutersku obradu likova i tako doprineo da životinje u ovom filmu izgledaju mnogo uverljivije i prirodnije.

Glavni lik u ovom crtanom filmu, lav Samson, ima preko šest miliona dlaka na grivi, a svaka je morala da bude zasebno generisana i renderovana u kompjuteru. Stvar je u tome što Samson nije najdlakavije biće u filmu. Ta titula pripada relativno sporednom liku, pudli, koja ima 14 miliona dlaka!

Žirafa Bridžit je možda jako visoka, ali ima isti broj kostiju vrata kao i svaki drugi sisar u filmu, čak i veverica Beni, samo što su njene duge skoro pola metra.

Flamingosi u njujorškom zoo-vrtu su Škoti jer je režiser Spac Vilijams mislio da izgledaju kao gajde. Takođe, on svira gajde u slobodno vreme, a koliko znamo, dosad nije pokušavao da svira na flamingosima.

Edi Izard je stvarno nosio korpu za otpatke na glavi u sceni kada koala Najdžel zaglavi glavu u kantici za boje.

Ekipi od 418 ljudi trebalo je jedan i po milion radnih sati da bi postavili „Divljinu“ na veliki ekran.

Kifer Saderland na televiziji igra žestokog agenta koji se bori s teroristima u seriji „24 časa“. U „Divljini“ on je dobrodušni lav koji pevuši gusarske pesmice i pleše s gnuovima. Da bi se uneo u lik, vežbao je urlikanje dok se autoputom vozio do studija na snimanje i tako dobro zaplašio dve starije gospođe koje su se vozile u automobilu do njegovog.

Skoro dva miliona pera generisano je za sve ptice koje se pojavljuju u „Divljini“. Kompjuterska animacija je prešla veliki put otkako je „Forest Gamp“ dobio Oskara za samo jednu animiranu scenu.

Kada se koala rodi, velika je jedva kao konzerva pasulja. Ima dva palca na šapama. U sjajnoj improvizaciji koja nije ušla u film, Edi Izard peva pesmu o koali koja je užasnuta saznanjem da ima četiri palca.

Vilijam Šatner je insistirao da baš on podari svom liku sve glasove i životinjske zvuke. Hrkao je, režao i ispuštao svakakve zvuke preko deset minuta kako bi montažeri mogli da nađu odgovarajući zvuk.

Ovo nije prvi put da Džim Beluši daje glas nekom Vilijamsovom liku. Pre Benija veverice pozajmio je glas prasetu Reju u „Karl i Rej“ reklamama. Male životinje s velikim duhom su njihova specijalnost.

Životinje u filmu igraju životinjsku verziju karlinga, popularnog kanadskog zimskog sporta. Tu su i kanadske divlje guske, koje se šale na račun prelaženja kanadske granice. Jednom od pingvina u vrtu glas je dao slavni kanadski sportski komentator Don Čeri. U slučaju da niste primetili, režiser je rođeni Kanađanin.

Dženin Garofalo glumi žirafu, ali je u stvarnosti visoka oko metar i po. Govori u visokom tonalitetu kako bi zvučala „visoko“.

Nezaboravni glas ljute pike u stvari je glas jednog od kompjuteraša iz Toronta, Kolina Kaningema. On je ovom liku samo privremeno pozajmio svoje glasovne mogućnosti, ali se to dopalo producentima, pa su rešili da ga zadrže do kraja.

Suprotno načinu na koji su anakonde obično predstavljene u Holivudu, one su prilično spore i lenje. Režiser je hteo da anakonda ostane verna svojoj pravoj prirodi, ali je to donelo dodatne probleme, jer Lari nije mogao da prati svoje drugove. Stvar je rešena tako što Lari jaše na žirafi Bridžit gotovo ceo film.

Pratite Krstaricu i preko mobilne aplikacije za Android i iPhone.