SPLIT – Načelnik klinike za infektologiju KBC Split, primarijus dr Ivo Ivić, izjavio je da trenutno više od trećine pacijenata klinike čine stranci.
„Kada pogledamo prijem novoobolelih, vidimo da imamo 40 odsto stranaca. Oni i donose virus, ali i zaražavaju se u Hrvatskoj“, rekao je dr Ivić.
On je potvrdio da ni jedan od skoro primljenih pacijenata nije bio vakcinisan protiv korona virusa, osim jednog bolesnika koji zbog osnovne autoimune bolesti praktićno ima hroničnu infekciju korona virusom, prenosi portal Index.hr.
„Mladi ljudi su jedva dočekali leto, otvaranje i vraćanje životu, mi to moramo da razumemo. Ali, bez stroge primene epidemioloških mera nema izlaza. Cela država, a posebno ova županija primarno zavisi od turizma. Ali, odgovornost je na onima koji upravljaju državom da na pravi način uvere, ako je potrebno i prisile ljude da ipak poštuju mere“, poručio je načelnik klinike za infektologiju KBC Split.
On je naglasio da ni za mlade ljude kovid-19 nije bezazlen iako je klinička slika lakša nego kod starijih.
„Zabrinjava me sve veći broj mladih koji su zaraženih jer će oni širiti infekciju na stariju populaciju koja nažalost u ovoj županiji nije vakcinisana u većem broju“, upozorio je Ivić.
(Tanjug)
Pratite Krstaricu na www.krstarica.com