Borusija Dortmund pobedila Frajburg

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su večeras na svom terenu Frajburg sa 3:1 u petom kolu nemačke Bundeslige.

Borusija je do prednosti stigla u 45. minutu pogotkom Pjer-Emerika Ombamejanga, da bi Lukaš Pišček u 53. povisio na 2:0.

Frajburg je u 60. minutu smanjio zaostatak preko Maksimilijana Filipa, ali više od toga nije uspeo, iako je u 73. minutu imao priliku da dodje do izjednačenja, ali je golman Borusije Roman Burki odbranio udarac Onura Buluta u situaciji jedan na jedan.

Borusija je u sudijskoj nadoknadi vremena stigla do trećeg gola, a strelac je bio Rafael Gereiro.

Borusija se tako sa 12 bodova izjednačila na liderskom mestu Bundeslige sa Bajernom iz Minhena koji sutra gostuje ekipi Hamburga, dok je Frajburg deveti sa šest.