Liverpul ubedljiv protiv Aston Vile

Fudbaleri Liverpula pobedili su danas u Birmingemu Aston Vilu sa 6:0, u utakmici 26. kola Premijer lige i popeli se na osmo mesto na tabeli.

Liverpul je poveo u 16. minutu golom Danijela Staridža, koji je u prvoj postavi bio prvi put od oktobra prošle godine. Devet minuta kasnije gol je postigao Džejms Milner, dok je tri gola prednosti „crvenima“ doneo Emre Džan u 58. minutu.

Divok Origi postigao je gol u 63. minutu, samo minut pošto je ušao na teren, Natanijel Klajn je postigao peti gol u 65. minutu, a konačan rezultat postavio je Kolo Ture u 71. minutu.

Ekipa Jirgena Klopa je prekinula niz od dve utakmice bez pobede i posle 10. prvenstvenog trijumfa popela se na osmo mesto na tabeli 38 bodova.

Aston Vila je prvi put od oktobra 1983. godine na svom Vila parku u prvenstvu primila šest golova.

Pretrpela je 16. prvenstveni poraz i nalazi se na poslednjem 20. mestu sa 16 bodova, na osam bodova od sigurne zone. Pretposlednji Sanderlend ima 23 boda, a Njukasl ima 24 i obe ekipe su u zoni ispadanja. Norič takodje ima 24 boda, ali je iznad crte.