Milan bolji od Fiorentine, zadržao šanse za Evropu

Fudbaleri Milana pobedili su večeras Fiorentinu sa 2:0 u 20. kolu italijanske Serije A i tako zadržali nadu da mogu da se plasiraju u evropska takmičenja.

Milan je ostvario drugu pobedu u poslednjih šest utakmica i sada ima 32 boda, tri manje od petoplasirane Rome, ali i bod više od Sasuola, koji ima meč manje.

Fiorentina je četvrta sa 38 bodova. Ovo je „violi“ bio drugi uzastopni poraz i sada zaostaje šest bodova za liderom Napolijem, četiri za Juventusom i dva za Interom.

Fiorentina je večeras bila dominantniji tim, dok je Milan uglavnom igrao na kontranapade, što mu se i isplatilo. „Rosoneri“ su poveli već u četvrtom minutu, kada je Karlos Baka sjajnim šutem iz kaznenog prostora savladao Čiprijana Tatrusanua.

Fiorentina je imala inicijativu i igrala je bolje, ali nije stvarala prave šanse. Konačni rezultat postigao je Kevin-Prins Boateng, koji je u 88. minutu iskoristio grešku odbrane gostiju i postavio konačan rezultat.