Pobede San Antonija, Oklahome i Hjustona

Košarkaši San Antonija nastavili su seriju pobeda na domaćem terenu u NBA ligi, pošto su u noći izmedju ponedeljka i utorka savladali Indijanu sa 106:92 i tako zabeležili drugi najbolji početak sezone u istoriji franšize.

San Antonio je do 16. pobede na njihovom parketu ove sezone predvodio Kavaji Lenard sa 24 poena, šest skokova i pet asistencija, dok je Toni Parker postigao 15. Srpski košarkaš Boban Marjanović igrao je dva minuta i zabeležio po dva poena i skoka, uz jednu blokadu.

U ekipi Indijane istakao se Rodni Staki sa 16 poena, a po 15 su dodali Džordž Hil i
Džordan Hil.

Sparsi imaju 24 trijumfa i pet poraza, dok Indijana iz 27 utakmica ima 16 pobeda.

Kevin Durent ubacio je odlučujući koš na 5,8 sekundi do kraja za pobedu Oklahome od 100:99 nad Los Andjeles Klipersima u najuzbudljivijem meču večeri u NBA ligi.

Klipersi su potom imali šansu da izjednače, ali je Durent izblokirao Krisa Pola.

Ipak, najzapaženiju ulogu imao je Rasel Vestbruk u bitnom trijumfu Oklahome. On je postigao 33 poena uz sedam skokova, dok je Durent dodao 24, uz devet uhvaćenih lopti.

S druge strane, istakao se Pol sa 32 poena i 10 skokova, a po 15 su postigli Blejk Grifin i Džej-Džej Redik.

Oklahomi je ovo bila 19. pobeda uz devet poraza, dok LA Klipersi imaju 16 trijumfa i 13 poraza.

Hjuston je pokazao da je u usponu forme, pošto su sa 102:95 na svom parketu savladali Šarlot i zabeležili treću uzastopnu pobedu.

Najzaslužniji za pobedu u domaćoj ekipi bio je Džejms Harden sa 36 poena i sedam skokova, dok je Terens Džons postigao 17.

U ekipi Šarlota istakao se Kemba Valker sa 14 poena, Džeremi Lin dodao je 13, a po 12 su ubacili Marvin Vilijams i Frank Kaminski.

Hjuston posle dosta vremena ima pozitivan odnos trijumfa i poraza – 15/14, dok Šarlot iz 27 utakmica i 15 pobeda.

Ekipa Nemanje Bjelice, Minesota, na gostovanju protiv Bostona nije uspela da zabeleži dtreću pobed u nizu. Boston je slavio sa 113:99, a Bjelica je na parketu proveo sa četiri i po minuta.

Boston je predvodio Keli Olinik sa 19 poena, a Džej Krauder ostvario je „dabl-dabl“ učinak od 18 poena i 10 skokova

U ekipi Minesote najefikasniji bio je Endrju Vigins sa 26 poena, dok je jedan manje postigao Karl-Entoni Tauns. Bjelica je za četiri po minuta upisao po jednu grešku i asistenciju.

Bostonu je ovo bila 15. pobeda, a uz to ima 13 poraza, dok Minesota ima skor 11/17.

Iznenadjenje večeri priredio je Bruklin, koji je sa 105:102 savladao Čikago na gostovanju, Vašington je sa 113:99 bio bolji od Sakramenta, Atlanta je pobedila Portland sa 106:97, dok je Orlando sa 107:99 bio bolji od Njujorka, a Juta je sa 110:89 trijumfovala protiv Finiksa.