Serija preokreta, Lokomotiva na fajnal-foru

Košarkaši Lokomotive Kubanj plasirali su se na završni turnir Evrolige u Berlinu, pošto su večeras u Krasnodaru u odlučujućoj petoj utakmici  pobedili Barselonu sa 81:67 (26:21, 24:18, 8:23, 23:5).

Lokomotivu je do treće pobede u plej-ofu četvrtfinala nad Barselonom predvodio Kris Singlton sa 16 poena i 12 skokova, a najefikaniji bio je Malkom Dilejni sa 17.

U ekipi Barselone istakao se Stratos Perperoglu s 13 poena, a jedan manje postigao je Huan Karlos Navaro.

Lokomotiva je dobro odigrala prvo poluvreme, pa je na pauzu otišla s 11 poena prednosti (50:39).

Gosti su agresivno počeli treću četvrtinu, pa su serijom 8:0 za tri i po minuta igre u nastavku uspeli da uhvate priključak za Lokomotivom. Barselona je tom periodu uspela da zaustavi napade rivala, pa su na kraju treće deonice vodili sa 62:58.

Singlton je sjajnom igrom na početku poslednje deonice i serijom od 12 uzastopnih poena prelomio utakmicu, pa je Lokomotiva u završnici lako došla do pobede.

Lokomotiva će se na fajnal-fou Evrolige u Berlinu 13. maja sastati sa CSKA iz Moskve, dok se dan ranije u drugom polufinalu sastati Fenerbahče i Laboral Kuča.