Vojvodina posle preokreta do drugog kola

Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evropa, pošto su večeras u Novom Sadu posle preokreta pobedili MTK Budimpeštu sa 3:1.

Protivnik Vojvodine u drugom kolu biće letonski Spartaks iz Jurmale, koji je u dvomeču bio bolji od podgoričke Budućnosti.

U prvom meču Vojvodine i MTK bilo je 0:0. Gosti su večeras poveli već u trećem minutu golom Mareka Stretšika.

Vojvodina je posle toga zaigrala mnogo bolje i izjednačila je u 14. minutu golom Aleksandra Stanisavljevića u 14. minutu. Domaći tim je do vođstva došao u finišu prvog poluvremena, kada je Miljan Mrdaković u 40. minutu glavom sa peterca smestio loptu u mrežu za 2:1.

U 51. minutu bilo je 3:1. Danilo Sekulić je centrirao, Mrdaković je promašio loptu, ali je do nje došao Mirko Ivanić i mirno je smestio u mrežu.

Obe ekipe imale su do kraja meča još nekoliko poluprilika, ali je Vojvodina sačuvala vođstvo i plasirala se u sledeće kolo.