Mančester siti posle pobede u gradskom derbiju korak bliže tituli

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su večeras na gostovanju Mančester junajted sa 2:0 u zaostaloj utakmici 31. kola engleske Premijer lige.

Ekipa Pepa Gvardiole je u najtežoj utakmici do kraja sezone upisala pobedu i tako načinila veliki iskorak ka odbrani titule u Premijer ligi.

Prvo poluvreme donelo je izjednačenu igru na obe strane, ali se situacija promenila u drugom delu kada su „gradjani“ došli do oba gola.

Vodeći je postigao Bernardo Silva u 54. minutu iskoristivši lošu odbranu Luka Šoa koji nije ušao u blok.

Pitanje pobednika u gradskom derbiju rešio je Liroj Sane u 66. minutu posle odličnog kontranapada i asistencije Rahima Sterlinga.

Mančester siti se ovom pobedom vratio na lidersko mesto Premijer lige sa 89 bodova, jednim više od drugoplasiranog Liverpula, dok je Mančester junajted šesti sa 64.

U drugoj utakmici igranoj večeras Vulverhempton je pred svojim navijačima pobedio Arsenal sa 3:1.

Domaćin je poveo pogotkom Rubena Nevesa u 28. minutu, dok je na 2:0 u 37. povisio Met Doerti.

Pitanje pobednika praktično je bilo rešeno posle prvog poluvremena, pošto je u sudijskoj nadoknadi vremena na 3:0 povisio Diogo Žota.

Arsenal je preko Sokratisa Papastatopulosa u 80. minutu samo ublažio poraz.

Vulverhempton je sedmi sa 51 bodom, dok je Arsenal peti sa 66.