Pobeda Zvezde u Subotici, porazi Rada i OFK Beograda

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas Spartak u Subotici sa 3:1, u utakmici 12. kola Super lige Srbije i ostvarili devetu uzastopnu pobedu u prvenstvu.

Spartak je poveo u petom minutu golom Nemanje Milića, a izjednačio je Marko Grujić u 30. minutu. Crveno-beli su poveli golom Aleksandra Kataija u petom minutu sudijske nadoknade vremena prvog poluvremena, a u 48. minutu izjednačio je Milan Makarić. Pobedonosni gol za Zvezdu postigao je rezervista Luka Jović u 81. minutu.

Trener Spartaka Stevan Mojsilović isključen je u sudijskoj nadoknadi vremena zbog prigovora.

Zvezda je prva na tabeli sa 32 boda i ima 10 više od drugoplasiranog Javora, ali i 12 od Partizana koji na četvrtom mestu ima utakmicu manje. Spartak koji je tri utakmice bez pobede, zauzima 12. mesto sa 11 bodova.

Partizan će u ponedeljak od 19.00 časova igrati protiv Čukaričkog, u poslednjoj utakmici 12. kola.

U prvenstvu sledi dvonedeljna pauza zbog obaveza reprezentacije u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2016. godine, a u 13. kolu 14. oktobra Zvezda će na svom terenu igrati protiv Vojvodine, a Spartak u Nišu protiv Radničkog.

Fudbaleri Borca iz Čačka pobedili su u Beogradu Rad sa 3:2 i popeli se na treće mesto na tabeli.

Rad je poveo golovima Borka Veselinovića u osmom i Nikole Maraša u 43. minutu, a izjednačio je Filip Knežević golovima u 30. i 53. minutu. Pobedonosni gol za gostujući tim postigao je Darko Zorić u 73. minutu iz jedanaesterca.

Borac sada ima 21 bod na trećem mestu, a Rad, koji je pretrpeo drugi uzastopni poraz, zauzima 10. mesto sa 13 bodova. U 13. kolu Borac će u Čačku igrati protiv Metalca, a Rad na gostujućem terenu u gradskom derbiju protiv OFK Beograda.

Fudbaleri Vojvodine pobedili su u Novom Sadu OFK Beograd sa 1:0 i naneli mu deveti prvenstveni poraz.

Jedini gol postigao je fudbaler beogradskog tima Nikola Ignjatijević koji je u 71. minutu zatresao svoju mrežu.

Vojvodina je prekinula niz od tri utakmice bez pobede i zauzima peto mesto sa 20 bodova, a OFK je 14. na tabeli sa devet bodova.

Fudbaleri Novog Pazara pobedili su na svom terenu Radnički iz Niša sa 1:0 i popeli se na šesto mesto na tabeli.

Jedini gol na utakmici postigao je Jasmin Trtovac u 66. minutu.

Ekipa Mladena Dodića posle pete prvenstvene pobede ima 18 bodova, a Radnički je sedmi sa dva boda manje.

U narednom kolu Novi Pazar će u Beogradu igrati protiv Voždovca, a Radnički će dočekati Spartak.

U prvoj utakmici 12. kola Metalac i Javor su sinoć odigrali bez golova.