Real Madrid odbranio trofej u Ligi šampiona

Fudbaleri Real Madrida osvojili su Ligu šampiona, pošto su večeras u finalu pobedili Juventus sa 4:1.

Real je tako postao prvi klub koji je odbranio trofej u Ligi šampiona.

Strelci za španski klub u Kardifu bili su Kristijano Ronaldo u 20. i 64. minutu, Kazemiro u 61. i Markos Asensio u 90, dok je gol za italijanski tim dao Mario Mandžukić u 27.

Juventus je utakmicu završio sa igračem manje, pošto je Huan Kvadrado u 84. minutu isključen zbog drugog žutog kartona.

Real je do prednosti došao golom Ronalda, kada je posle njegovog šuta lopta pogodila Leonarda Bonučija, ali je Mandžukić sedam minuta kasnije lepim golom izjednačio, tako što je primio loptu grudima i šutirao preko glave.

Kazemiro i Ronaldo su golovima u 61. i 64. minutu približili Real trofeju, a pobednik je bio izvestan posle isključenja Kvardada, koji je drugi žuti karton dobio zato što je gurnuo Serhija Ramosa.

Asensio je u 90. minutu postavio konačan rezultat utakmice u kojoj je Real Madrid 12. put u istoriji postao šampion Evrope.