Nema informacija o susretu Zaeva i Mickoskog

SKOPLJE – Iako je premijer Zoran Zaev najavio da će od danas pokrenuti razgovore sa opozicijom o utvrđivnju dvotrećinske većine, koja bi u parlamentu potvrdila sporazum sa Grčkom o imenu te bivše jugoslovenske republike, nema informacija o mogućem susretu lidera vladajuće SDSM sa predsednikom najuticajnije opozicione partije VMRO-DPMNE Kristijanom Mickoskim.

Izvori ovih stranaka potvrdili su da nema informacija o susretu dvojice lidera, kao i da nije poznata priroda tog susret, odnosno da li će on biti na nivou predsednika stranaka ili njihovih zamenika, javio je portal AlsatM.

Potvrđeno je da u ovom trenutku između SDSM i VMRO-DPMNE postoji saradnja samo u okviru parlamentarne radne grupe koja radi na usklađivanju reformskih zakona.

(Tanjug)

Pratite Krstaricu na www.krstarica.com