Borisov protiv Georgieve: Da bude posle kriva zbog zemalja Zapadnog Balkana

BRISEL, 1. jula ( Tanjug) – Bugarski premijer Bojko Borisov usprotivio se imenovanju bugarske političarke i ekonomiStkinje Kristaline Georgieve na pozicuju nove šefice EU diplomatije.

„Verovatno da države Zapadnog Balkana neće biti pozvane da se priključe EU i onda će Albanici, Kosovari, Srbi i Makedonci reći da zbog Bugarke nisu napredovali“, izjavio je Borisov.

Borisov je napuštajući vanredni samit EU lidera poručio da je Georgieva kao izvršini direktor Svetske banke sposobna da preuzme mesto predsednika Evropske komisije, ali je dodao da je Bugarskoj bitnije da zadrži poziciju evropskog komesara koju ima Marija Gabrijel, nego da dobije mešto šefa diplomatije.

Kao jedini mogući kompromsi oko imenovanja na top pozicije u EU institucijama Bojko Borisov je naveo „paket“ u kome bi Frans Timermans bio predsednik Komisije, a Manfred Veber Parlamenta.

(Tanjug)

Pratite Krstaricu na www.krstarica.com