U trendu

Penny Adventure: Episode One

Posle dugogodišnjeg bavljenja igrama, crtanjem stripova i komentarisanja igračke industrije u celini, ekipa iz popularnog Penny Arcade napravila je svoju igru. U stvari, unajmili su kanadski tim Hothead Games (kod kojih radi Ron Gilbert – tvorac serijala Monkey Island), ali tekst i grafički smer igre sami su odradili. Zanimljivo je i to da je igra na tržište izašla u verzijama za Windows, Linux, Mac OS X i Xbox 360.
Reč je o epizodnom serijalu pod zajedničkim imenom Penny Arcade Adventures. Radnja je smeštena u dvadesete godine prošlog veka, u alternativnu prošlost, gde vlada stimpankerska atmosfera. Tycho i Gabe (glavni junaci) vode detektivsku agenciju koja se bavi natprirodnim. Tiho je zadužen za sferu proučavanja, ali je sposoban da barata Tommy Gun-om, a Gejb je lokalni nasilnik koji je jednom boksovao s đavolom. Na početku igre pojavljuje se treći lik, koji u stvari predstavlja vaš alter ego – postoji mogućnost izbora pola vašeg junaka, raznoraznih konfiguracija lica i tela, a sve to je crtano u stilu vernom web stripu Penny Arcade.
Igra svojim okruženjem i načinom borbe jako liči na japanske RPG igre. To ćete videti jako brzo, čim počne borba, jer se koristi takozvani sistem Active Time Battle, koji će mnogi povezati sa serijalom Final Fantasy – svaki lik može da izvede napad kojem treba određeno vreme da se "napuni". Dobijaćete nove napade kako prelazite nivoe, a oni komplikovaniji od vas će zahtevati dodatni angažman. Tako ćete, na primer, s Tihom morati da kucate određene slovne sekvence, u slučaju Gejba kucaćete po razmaknici, a kod vašeg lika u određenom trenutku ćete zaustavljati strelicu iznad pokretnih delova sata. U borbi ćete takođe morati da pazite na protivničke napade, jer se oni blagovremenim pritiskom na razmaknicu mogu blokirati, a dodatno taktiziranje uneće korišćenje predmeta, kao i tri pomoćnika koji se mogu koristiti s vremena na vreme.
Sama igra je prilično urnebesna, pogotovo ako ste ljubitelj stripa Penny Arcade, od samih neprijatelja koji se kreću od malih Fruit Fucker-a, preko pantomimičara pa sve do skitnica. Naravno, tu nisu uključeni posebni likovi i bosovi, kao što je to, na primer, glavna skitnica s neverovatno plavim kovrdžama, pantomimičar Pape i mnogi drugi. Oružja i napadi su isto tako suludi; recimo, vaš lik nosi grablje koje se u toku igre mogu nadograditi (kao i sva druga oružja, i to kod Anne Claire Brache, poznate kao Annarchy iz stripa), pantomimičari redovno koriste nevidljive puške, mali Fruit Fucker-i prolivaju sok po nogama ili pokušavaju da se pare s vašom cevanicom. On the Rain-slick Precipice of Darkness je u stvari odlična epizodna igra koja je zabavna sama po sebi, a ako volite Penny Arcade, onda je ovo prava stvar za vas. Nažalost, radi se o skupoj igri (20 dolara), ali to nije zaustavilo vlasnike Xbox-a da u prva tri dana preodaje igre potroše 300.000 dolara i tako obore rekord koji je pre držala igra Worms HD. Igri bi se moglo prigovoriti na pomanjkanju lokacija, ali opet, radi se o epizodnoj igri koja se po kvalitetu može porediti sa serijalom Sam & Max.
Korisni linkovi

Pratite Krstaricu i preko mobilne aplikacije za Android i iPhone.